Hallituksen kokous 8.3.23 klo 19

Mietoisten paloaseman yläkerta

Asialista

1. Kokouksen avaus ja läsnäolijoiden toteaminen

Avattiin kokous klo 19:10. Paikalla Katja Saarinen, Sari Salonen, Hanna Hyvönen, Markus Ylis-Junttila ja Anna Jalkanen

2. Laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen

Todettiin kokous lailliseksi ja päätösvaltaiseksi

3. Edellisen kokouksen pöytäkirjan läpikäynti ja hyväksyminen

Hyväksyttiin edellisen kokouksen pöytäkirja

4. Tulevien tapahtumien suunnittelu

Tehdään mainos 29.4. kiertoajeluun. Pohdittiin retken hinnoittelua. Katja ottaa vastaan sitovat etukäteisilmoittautumiset viimeistään viikkoa ennen. Ilmoitus tapahtumasta someen ja Meidän Mynämäki-lehteen 30.3. mennessä sekä Vakka-Suomen Sanomiin. Kolmen radan Touko-turnee 2023: To 18.5.Mannerlahti, Askainen klo 15, Su 21.5. Asmandia, Mynämäki klo 13, La 27.5.Tavastila Mietoinen, klo 11. Sarjat: Nuoret 2010-2006 syntyneet. Koululaiset 2015-2011 syntyneet. Alle kouluikäisten puttikisa. Jokainen yhdistys hoitaa oman kisan palkinnot ja radan kuntoon. Oma yhdistyksemme palkitsee kokonaiskisan voittajan. Kilpailuun voi ilmoittautua etukäteen myös Metrixin kautta. Makkaratarjoilu omaan kisaan. MMP:lle näkyvyysmahdollisuus kesän toiminnasta. Tavastila Cup pidetään lauantaina 29.7. Otetaan 8 ensimmäistä ilmoittautunutta joukkuetta. Anna tekee mainoksen. Mainos Meidän Mynämäki-julkaisuun.

5. Muut esille tulevat asiat

Avoimet Kylät 10.6. somejulkaisun muodossa, näkyvyyttä.

6. Seuraavan kokouksen ajankohta, käsiteltävät asiat, kokouksen päättäminen

Seuraava kokous 14.4. klo 17.30. Yhdistyksen vuosikellon valmistelu. Päätettiin kokous klo 20:25.

Markus Ylis-Junttila, pj Anna Jalkanen, sihteeri

Advertisement

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s